Ternespiima kogumine

10 minuti lugemine

Ternespiima kogumine kogub üha enam rohkem Euroopas tähelepanu ja seda päris mitmel heal põhjusel. 

Raseduse ajal ternespiima kogumine ja selle külmutamine kuni lapse sünnini annab sulle suurepärase back-up plaani. Selle “varuplaani” olemasolu on näidanud, et see vähendab sünnitusjärgsel perioodil stressi ja suurendab keha võimet piisavalt piima toota. 

Üks peamisi eeliseid on see, et see õpetab sind piima väljutama ka ilma, et näljane beebi sind “survestaks”. Õpitud massaaž aitab ka näiteks juhul, kui piimajuhad on ummistunud või kui on tekkinud piimapais, mis omakorda muudab beebil rinna imemise raskemaks. Samuti saab ternespiima toita unisele beebile, keda on vaja enne rinnaga toitmist pisut veenda.

Kuid sellest pole kasu mitte ainult sinule, kui värskele emale, vaid ka sinu beebile. Ternespiim, mis on raseduse ajal kogutud, on suurepärane energiaallikas vastsündinule kohe pärast sündi. Sünnitus ei ole kurnav mitte ainult emale, vaid ka lapsele, kuna sünnitusprotsess kulutab ka palju lapse energiat. Pärast sündi ei saa beebi enam emalt energiat – seega peab ta seda saama rinnapiimast. Tegelikult nõuab rinnapiimaga toitmine ka beebilt palju energiat ja seetõttu võib varem kogutud ternespiim olla vastsündinu jaoks suurepärane looduslik energiaallikas. Kokkuvõttes võimaldab see beebil sujuvamalt üle minna emakavälisesse maailma ja toetab “kuldset tundi”. “Kuldne tund” on esimene tund pärast sündi, mil lapsel on refleks rinda otsida ja seda imeda. 

Just seetõttu soovitab Maailma Terviseorganisatsioon alustada rinnaga toitmist esimeste tundide jooksul kohe pärast sünnitamist.  Tänu suurele hulgale immunoglobuliinidele, antikehadele ja tüvirakkudele aitab see luua terve immuunsüsteemi. 

See “varuplaan” pole hea mitte ainult vaginaalseks sünnituseks, vaid ka siis, kui tegemist on erakorralise sünnitusega või kui on vaja teha keisrilõige. Kui peaks juhtuma, et sa ei saa beebit kohe peale sünnitust rinnaga toita, ei ole sul vaja muretseda, kuna oled talle varasemalt piima valmis varunud. Emadel, kes kogusid ternespiima ja kellel oli raseduse ajal rasedusdiabeet, vähendas see madala veresuhkru tõttu piimaseguga toitmise ja haiglaravi vajadust.

Kokkuvõttes on ternespiima kogumisel raseduse ajal palju eeliseid. Siiski on oluline teada, et nibude stimuleerimine vabastab oksütotsiini ja võib seetõttu esile kutsuda enneaegse sünnituse.
Seetõttu ei ole soovitatav alustada ternespiima kogumist enne 37. rasedusnädalat. Kui aga ternespiima lekib enne seda, võib seda koguda. Spetsialistide sõnul saab seda teha kuni kolm korda päevas, kusjuures iga seansi pikkus on ~5-10 min.

0 kommentaari

Jäta kommentaar

Soovid kaasa rääkida?
Jaga oma kogemusi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga